Zoo koutek

SLEPICE HEDVÁBNIČKY

Hedvábničky jsou okrasné slípky, prakticky nelétají (nemají letky) ,ani na hřady. Jsou výborné a spolehlivé kvočny (dokáží odchovat snad všechnu drůbež).
Kohout dosahuje váhy 1,6 kg a slepice 1-1,6 kg. Ročně snesou 80 kusů vajec, skořápka je nahnědlá.hedvábničky jsou staré plemeno pocházející z jihovýchodní asie. Mají zvláštní strukturu peří (málo prachového peří) s černomodrým zbarvením kůže, svalů, kostí i vnitřních orgánů.
jsou zbarvené: bílá, černá, divoce zbarvená, modrá, stříbřitě šedá, žluté

KOZA HOLANDSKÁ ZAKRSLÁ

Koza obecně:
Koza je býložravec-přežvýkavec-sudokopytník,patří do čeledi turovitých a je blízce příbuzná ovcím.dnes existuje více než 300 plemen koz. koza má tři předžaludky (bachor,knihu a čepec) a čtvrtý žaludek – slez. Koza dokáže ze všech hospodářských zvířat nejlépe využít potravu, žere dřevo i kůru, dokáže dobře zpracovat i celulózu.koza je velmi inteligentní a zvědavé zvíře.
Holandská zakrslá koza:
Plemeno původně pochází z Afriky. Po dovozu do holandska se později přejmenovala na holandskou zakr. kozu. kohoutková výška je mezi 30-45cm. Váha se pohybuje kolem 25 kg. Srst je krátká a různobarevně zbarvená.
Chovají se celoročně na pastvě, kde mají postavený suchý příbytek. Jsou odolné vůči chladu. Základem krmení je seno a tráva. Musí mít přístup k minerálnímu lizu a vodě. Dokrmujeme je ovsem. nebo speciálními granulemi. může se jim dávat tvrdé pečivo,ovoce (jablka),zelenina(mrkev).
Kozy jsou březí 155 dní a obyčejně mají 1-2 kůzlata, které se rodí dvakrát do roka. Dospělými se stávají v 6 měsících.
Jsou velice přítulné s milou povahou. Kozel ani kozičky chovatele ani děti nikdy netrkají, pouze mezi sebou a ve stádu si tak ujasňují svoji vůdčí či submisivní pozici. Jsou vhodným společníkem pro děti, které se kontaktem současně učí péči o zvířata. Dožívají se 10-ti až 14-ti let.
Tyto kozičky se nechovají na mléko. Mléko mají pouze pro kůzlátka. Toto plemeno se původně chovalo na maso!

RYBY

Trvale k vidění více než 10 druhů sladkovodních ryb